Krwiodawstwo

Krwiodawstwo

Firma Regesta jest Członkiem Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie  , którego misją jest organizacja na terenie powiatu pińczowskiego cyklicznych Akcji Zbiórki Krwi pod hasłem Oddaj Krew, Podziej się Życiem.

Pracownicy nasi, nie tylko przygotowują Zbiórki Krwi, ale także systematycznie oddają swoją krew dla potrzebujących.

Ponadto, dzięki zaangażowaniu, szalonym pomysłom i wielkim sercom wszystkich Członków Stowarzyszenia, czynnie uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych i społecznych, które uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości. Jesteśmy świadomi, że praca dla innych uczy pokory wobec życia, a wszystkie podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych,  integrują społeczność, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!

Wkręceni w pomaganie

Wkręceni w pomaganie

Nie trzeba posiadać wiele, aby móc dzielić się z innymi, dlatego przystąpiliśmy do akcji „Wkręć się w pomaganie”.heart

Na naszej Stacji w Pińczowie w centrum rynku oraz na osiedlu Grodzisko ustawiliśmy 3 olbrzymie sercaheartheart, do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Zbieramy nakrętki, a przy tym – pomagamy potrzebującym i dbamy o środowisko.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrane nakrętki sprzedajemy firmie recyklingowej, która przerabia je na granulat, a otrzymane pieniądze przekazujemy na konto Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie, którzy nie tylko organizują na naszym terenie Akcje Krwiodawstwa, ale także opiekują się chorymi i potrzebującymi z naszej gminy i okolic.

„Światu potrzeba dziś więcej wrażliwych serc na ludzką krzywdę i cierpienie, bo ból nie ma litości”.

WOŚP

WOŚP

Każdego roku nasza firma jest czynnym uczestnikiem kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazujemy wiele atrakcyjnych przedmiotów na licytację, organizujemy dla najmłodszych przejażdżki naszymi ciężarówkami, sponsorujemy posiłki i różne aktywności, a także licytujemy przedmioty ze sklepiku aukcyjnego.

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. 

Każdego roku, czynnie włączamy się w pomaganie najuboższym. Jesteśmy stałym darczyńcą dla potrzebujących rodzin z naszego regionu. Dzięki nam i naszym pracownikom kilka domów odwiedza bus Szlachetnej Paczki obdarowując domowników wymarzonymi prezentami.

My też jesteśmy 590!

My też jesteśmy 590!

Każdy moment jest dobry, by propagować patriotyczny styl życia.

W związku z tym dołączyliśmy do kampanii społecznej Wybieram 590!

Kampania ta zachęca do kupowania polskich produktów. Biorąc w niej udział, każdy z nas dorzuca swoją "cegiełkę" do budowania silnej, polskiej gospodarki. 

Dlaczego warto? Sprawdźcie na http://wybieram590.pl

  • Jestem Polakiem
  • Wybieram polskie produkty
  • Daję pracę
  • Buduję polską gospodarkę
Drużyna piłkarska REGESTA

Drużyna piłkarska REGESTA

Dzięki staraniom naszych pracowników - pasjonatów piłki nożnej, powołaliśmy do życia firmową drużynę futbotową - REGESTA. Już po pierwszych treningach było dla nas jasne, że taka aktywność to nie tylko realizacja piłkarskiej pasji, ale także doskonały sposób na integrację. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten patent, by integrować także środowisko biznesowe, dlatego konsekwentnie od kilku lat startujemy w organizowanym przez zaprzyjaźnioną firmę z branży turnieju piłkarskim. Jednocześnie bardzo chętnie uczestniczymy również w charytatywnych meczach i spotkaniach lokalnych. Jesteśmy konsekwentni nie tylko w działalności operacyjnej, dlatego już po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach corocznych rozgrywek, zajmując wysokiem miejsca.

Przedszkole Świetlik

Przedszkole Świetlik

W trosce o naszych najmłodszych, objęliśmy patronat nad przedszkolem Świetlik ze Skowronna Dolnego. Razem ze wspaniałą kadrą nauczycieli i opiekunów, staramy się aby na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech.

Żółta koszulka lidera

Żółta koszulka lidera

Regesta czynnie wspiera osoby propagujące zdrowy styl życia. Jedną z nich jest Paweł Szymański, na co dzień reprezentujący barwy buskiej policji, a w wolnym czasie jeżdżacy w Mistrzostwach Polski z koszulką z logo naszej firmy. Paweł niejednokrotnie udowodnił, że ciężką pracą można daleko zajechać i sukcesywanie z każdych zawodów przywozi kolejne medale.

Regesta w Shorin-Ryu

Regesta w Shorin-Ryu

Wszelkie wschodnie sztuki walki są bliskie naszemu sercu, także dlatego, że na naszym terenie funcjonują kluby, które zajmują wysokie pozycje na arenie międzynarodowej. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc jednemu z naszych mieszkańców - zawodnikowi Pińczowkiego Klubu Shorin-Ryu Jackowi Strączkiewiczowi zaistnieć w świecie. I nie zawiedliśmy się, po raz kolejny drużyna Polski zajęła pierwsze miejsce.

Motocykle na Ponidziu

Motocykle na Ponidziu

Staramy się być blisko swoich pracowników, dlatego bardzo chętnie wspieramy i angażujemy się w akcje, w których uczestniczą.

Wielu z naszych pracowników jest miłośnikami jednośladów, dlatego firma REGESTA, podjęła się corocznego współorganizowania z Wolną Grupą Motocyklową otwarcia Sezonu Motocyklowego. Udostępniamy dla naszych  przyjaciół Stację Paliw jako przystanek, gdzie po widowiskowym pokonaniu trasy, można zjeść gorący posiłek i napić się kawy czy herbaty. Każdy uczestnik otrzymuje również kupon ze specjalnym rabatem na paliwo oraz pamiątkowę naklejkę.

Bądź widoczny na drodze!

Bądź widoczny na drodze!

W związku z tym, że nasza firma kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo na drodze, nie możemy zapomnieć również o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Pińczowie udało nam się spotkać z dzieciakami ze Szkoły Podstawowej w Stępocicach oraz w Węchadłowie. Przekazaliśmy zakupione przez nas kamizelki, opaski odblaskowe, a dla dzieci nieco starszych przygotowaliśmy również worki z elementami odblaskowymi.

Regesta pnie się do góry

Regesta pnie się do góry

Regesta konsekwentnie prowadzi swoją politykę w taki sposób, aby bezpiecznie piąć się do góry. Dlatego staramy się wspierać również innych, którzy podobnie jak my zmierzają taką drogą. Nie zabrakło nas także w Świętokrzyskim Klubie Alpinistycznym.

Symulacja Obrad ONZ

Symulacja Obrad ONZ

Mamy fantastyczną, zdolną i inteligentną młodzież, dlatego nie mogło nas zabraknąć przy organizacji w Kielcach MUN czyli Symulacji Obrad ONZ. Podczas obrad młodzież z całego świata, procedowała rezolucje mające wpływ na propagowanie zrównoważonego rozwoju.

Regesta #GaszynChallenge

Regesta #GaszynChallenge

Charytatywna akcja #GaszynChallenge oragnęła cały kraj. Idea była prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów - nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka i nominować innych.

Płomień pomocy rozpalił strażak OSP z Gaszyna i w ten sposób uruchomił machinę pomocy walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi. Gaszyn Challenge pomaga teraz innym - a pompki robią policjanci, strażacy, żołnierze, przedstawiciele różnych instytucji - również z naszego regionu.

Także nasz firma z wielkim entuzjazmem przystąpiła do tej szlachetnej akcji. Pompowaliśmy i zbieraliśmy pieniądze dla walecznej Zosi, chorej na SMA.