Certyfikat LOTOS Red 0,1

Czwartek, 14.04.2022

Certyfikat LOTOS Red 0,1

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oleju opałowego LOTOS RED w ramach sieci dystrybutorów firmy LOTOS Paliwa sp. z o.o.

Olej opałowy charakteryzuje się wysoką temperaturą zapłonu, co ogranicza ryzyko przypadkowego zapalenia lub wybuchu. Instalacja zasilana olejem opałowym w przeciwieństwie do gazu płynnego może znajdować się w budynku. Korzystanie z oleju opałowego jest bezpieczne dla środowiska dzięki niskiej zawartości siarki oraz faktowi, że jest to paliwo praktycznie bezodpadowe.

Olej napędowy do celów opałowych LOTOS RED powstał w najnowocześniejszych laboratoriach, a przy jego tworzeniu wykorzystano najnowsze osiągnięcia przemysłu naftowego.

Wykorzystanie zaawansowanej technologii oraz ścisłe przestrzeganie norm ISO i DIN pozwala na klasyfikację oleju w najwyższej III klasie bezpieczeństwa. Wszystko to przy zachowaniu wysokich parametrów jakościowych (42,6 Mj/kg). Dzięki spełnieniu rygorystycznych norm środowiskowych jest bezpieczny dla środowiska, m.in. dlatego, że jest paliwem całkowicie spalanym – dzięki temu na dnie zbiornika oraz w kotłach nie gromadzi się szkodliwy dla środowiska i człowieka osad.