25 lat Regesta

Środa, 10.06.2020

25 lat Regesta

Dokładnie 25 lat temu, 10 czerwca 1995 roku rozpoczął się dla nas nowy rozdział…

Dziękujemy naszym Pracownikom, Klientom i Partnerom za spędzone wspólnie lata. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i aktywności, udało nam się realizować śmiałe cele i zamierzenia. Gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji planów osobistych, dalszego rozwoju zawodowego, wielu sukcesów na koncie i wszelkiej pomyślności! Dzięki Wam, możemy z dumą oceniać swoją przeszłość i z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Obchodzony w tym roku jubileusz 25-lecia naszej firmy, jest doskonałym momentem na wspomnienie tego, co było i zaplanowanie tego co jeszcze przed nami. W ciągu ćwierć wieku, z małej rodzinnej firmy transportowej staliśmy się liderem na rynku branży TSL.

Swoją przygodę z transportem rozpoczęliśmy od 2 ciężarówek marki Liaz, dla których organizowaliśmy ładunki po kraju. Dwa lata później zakupiliśmy kolejne 2 sztuki pojazdów, tym razem Renault i tym razem jeżdżących w ruchu międzynarodowym. Od tego czasu sukcesywnie, każdego roku przybywało nowych aut. Po 2000 roku nastąpił znaczący przyrost floty, aby w 2020 roku przekroczyć 300 jednostek własnych i ponad 400 współpracujących przewoźników. Charakterystyczne, czerwone ciągniki siodłowe /w przeważającej większości marki DAF/ z niebieską naczepą i białym logiem REGESTA można spotkać w całej Europie. Każdego dnia pokonują ponad sto tysięcy kilometrów. Obecnie Regesta posiada 5 oddziałów zlokalizowanych w strategicznych miejscach Polski /Tanów, Tychy, Poznań, Gdynia, Słubice/, 2 magazyny logistyczne w Bieruniu i w Pińczowie oraz dwie stacje Paliw w barwach Lotos - w Pińczowie i w Celinach. W skład REGESTA GROUP wchodzi także Quality Trans – firma zajmująca się transportem, TSL CARGO TRANS GMBH – niemiecka, transportowa spółka zależna, RWS Regesta Work Service – zapewniająca utrzymanie ruchu dla spółek z grupy oraz najmłodsze dziecko SOLAR R – spółka, która będzie produkować energię ze źródeł odnawialnych.

W naszej firmie pracują już kolejne pokolenia. Spośród 520 zatrudnionych pracowników najstarszy ma 75 lat, a najmłodszy 21 lat, co w pełni potwierdza równość szans w dostępie do stanowisk, niezależnie od etapu kariery zawodowej, a także fakt, że atmosfera tutaj jest wyjątkowa. Mamy również rodzeństwa, pary, a nawet małżeństwa, ostatnio urodziło nam się także pierwsze dziecko, a właściwie bliźnięta, których rodzice poznali się w naszym biurze.

Covid-19 i wdrożone w firmie procedury bezpieczeństwa pokrzyżowały plany uczczenia jubileuszu, jednak zadbaliśmy o symboliczną lampkę szampana i tort dla wszystkich pracowników, a także o wyróżnienie pracowników, którzy byli z nami od początku działalności.