Turniej piłkarski firm z branży TSL 2019

8 czerwca w miejscowości Szymanów pod Warszawą odbył się turniej piłkarski C.H. Robinson Cup 2019, w którym udział brała nasza drużyna.

Po sukcesie z ubiegłego roku jakim było zajęcie drugiego miejsca, zespół REGESTA wyjechał na turniej w bojowych nastrojach. W turnieju brało udział 10 zespołów, a system rozgrywek każdy z każdym zapewnił wiele meczów w upalne południe. Nasza drużyna rozpoczęła turniej od zwycięstwa 2:1, a zakończyła porażką 1:0 z drużyną organizatorów. Nie przekreśliło to jednak szans na 3 miejsce podium, które było zapewnione jeszcze przed ostatnią kolejką spotkań. Regesta zdobyła w turnieju 15 punktów wygrywając 4 mecze, remisując w trzech i dwukrotnie schodząc z pola gry jako przegrany. Bilans bramkowy jednak był okazały, a to głównie za sprawą Daniela Młyńczaka który zdobył w turnieju 6 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Daniel niemal cały dzień grał z gorączką. Poziom turnieju był znacznie wyższy niż w ubiegłym roku. Całe zawody wygrał zespół Stokrotka Lublin tak jak w ubiegłym roku potwierdzając swoją klasę. Kamyczek do ogródka lublinianom dorzuciła jednak Regesta, która znów nie dała sobie strzelić bramki wielkiemu faworytowi. Przypomnijmy, że rok temu dwukrotnie dochodziło do starcia obu ekip (mecz grupowy oraz mecz finałowy) i również wtedy nasza defensywa nie dała się pokonać, przegrywając dopiero w konkursie rzutów karnych.

3 miejsce i obrona podium sprzed roku stało się faktem, jednak podczas ceremonii rozdania nagród miał miejsce jeszcze jeden miły akcent. Nagrodę specjalną za zaangażowanie i umiejętności przywódcze w całym turnieju otrzymał nasz zawodnik Jacek Grabowski, dla którego był to pierwszy wyjazdowy turniej.